Fall Season 2014

Content

Area 7E Games

U12-GUIDELINES_FOR_AYSO_7E_AREA_GAMES-2014

2014_U12 AREA_GAMES and Friendship Games

Area E Game results and standings


 

AYSO Area 7E - U12 Boys Standings    
                     
POOL A WON LOST TIE PTS GS GA GD Sportsmanship    
Hickam - Chung 3 0 0 6 8 -1 7 45    
North Shore - Cicatko 2 1 0 4 6 -6 3 45    
Mililani - Alquisa 0 2 1 1 6 -9 -6 49    
Aiea - Tam 0 2 1 1 4 -8 -4 30    
POOL B                    
Laie - Lopes 3 0 0 6 8 -3 6 49    
Pearl City - Morikuni 1 2 0 2 1 -4 -3 55    
Leeward - Andersen 1 1 1 3 4 -4 0 45    
West Oahu - Acierto 0 2 1 1 4 -6 -3 48    
                     
AYSO Area 7E - U12 Girls Standings    
                     
POOL A WON LOST TIE PTS GS GA GD Sportsmanship    
PC #2 - Nomura 3 0 0 6 6 0 6 44    
Mililani - Sakihara 1 1 1 3 4 -4 1 52    
Aiea - Wong 1 1 1 3 4 -2 2 49    
WO #2 - C Halemano 0 3 0 0 1 -9 -6 45    
POOL B                    
Pearl City - Aburto 3 0 0 6 6 -1 5 55    
West Oahu - Glenn 1 2 0 2 4 -6 -1 39    
Laie - Fujita 2 1 0 4 6 -1 5 50    
Leeward - Stokes 0 3 0 0 1 -9 -9 51    

Boys - 11/15/2014
Leeward 1  Pearl City 0
West Oahu 2  Laie 4
North Shore 3   Aiea 0
Mililani 0  Hickam 4

Girls- 11/15/2014
Leeward 0  Pearl City 7
West Oahu 0  Laie 4
West Oahu #2  0  Aiea 4
Mililani 0  Pearl City #2 2

Boys Playoff Results- 11/15/2014
1st Place - Hickam beat Laie 2-1
3rd Place - North Shore      Leeward

Girls Playoff Results- 11/15/2014
1st Place - PC beat PC#2  1-0
3rd Place - Laie beat Aiea 3-1

11/08/2014

PC - Aburto 1        vs Laie - Fujita 0
Lee - Stokes 1       vs WO - Glenn 4
Aiea - Wong 0       vs PC - Nomura 1
WO - Halemano 1 vs Mililani - Sakihara 5
WO - Glenn 1        vs PC - Aburto 2
Laie - Fujita 3        vs Lee - Stokes 0
PC - Nomura 5       vs WO - Halemano 0
Aiea - Wong 1        vs Mililani - Sakihara 1

11/08/2014
PC - Morikuni 0         vs Laie - Lopes 4
Lee - Andersen 2        vs WO - Acierto 2
Aiea - Tam 1              vs Hickam - Chung 2
N Shore - Cicatko 6   vs Mililani - Alquisa 3
Laie - Lopes 2            vs Lee - Andersen 1
WO - Acierto 0          vs PC - Morikuni 1
N Shore - Cicatko 0     vs  Hickam - Chung 3
Mililani - Alquisa 3   vs Aiea - Tam 3

 

Age Group Coordinators (AGC)

Area O

U14 Boys - Bryan St Arnault

U14 Girls - Bryan St Arnault

U16 Boys - Howard Soon

U19 Boys - Jacques Bargiel

U16-U19 Girls - Travis MacDonald

Area E
U14 Boys - Lei Leong 

U14 Girls - Rick Montgomery

U16-U19 Girls - Ken Honeker

Referee

Regions will provide qualified, certified referees as per their game assignments. A 3-man crew is preferable.

Referee Reports

To download Referee game report (caution, sendoff and incident), click here (download, print and mail or scan and email)

To download incident report (injuries, incident – threats, incident – fighting – any type, property damage, Law enforcement summoned), click here and follow instructions.

Send to your Regions Regional Commissioner for follow-up.

Additional information